گیفت عید غدیر یکی از هدایای هیجان انگیزیه که سادات محترم به دوستان و بستگان شون میدن. اگه شما هم جزو سادات عزیز و محترم هستید و دنبال یه هدیه قشنگ و متفاوت برای دوستانتون هستید میتونید گیفت هایی که ما برای شما عزیزان آماده کردیم رو ببینید و خریداری کنید. گیفت های نمدی و کپسول اسمارتیز دو نمونه گیفت هستن که آماده شدند. اگه گیفت سفارشی هم خواستید براتون آماده میکنیم. گیفت های نمدی بعنوان جاپولی کاربرد دارند.

گیفت ها از شهر تهران ارسال میشن خدمتتون دوستان.

شماره تلفن جهت سفارش در تلگرام، واتساپ و بله: ۰۹۳۸۵۴۲۹۷۶۰

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیرگیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر

 

گیفت عید غدیر

 

گیفت عید غدیر

 

گیفت عید غدیر رو میتونید هم در مهمونی ها هدیه بدید و هم بعنوان گیفت جشن تکلیف روی میز جشن قرار بدید. امیدوارم عید شاد و پربرکتی پیش رو داشته باشید. در ادامه کمی هم از عید غدیر بگیم براتون.

 

داستان عید غدیر از نازل شدن آیه تبلیغ شروع میشه، با معرفی امیرالمومنین به عنوان جانشین پیامبر ادامه پیدامیکنه و با آیه اکمال به آخر میرسه. برای این که داستان عید غدیر رو بدونید با ما همراه باشید؛

آیه تبلیغ

سال دهم هجرت بود که پیامبر بعد از ادای مناسک حج در حجه الوداع روانه مدینه شده بودند. خیل عظیمی از مسلمانان پیامبر را در این سفر همراهی می کردند. روز پنج شنبه مصادف با ۱۸ ماه ذی الحجه بود که در میانه های راه زمانی که پیامبر به نزدیکی برکه ای به نام غدیر خم جبرئیل بر پیامبر نازل شد و آیه ۶۷ سوره مائده را که به نام آیه تبلیغ معروف است از خداوند آورد که به این شرح است:

«یا أیها الرسول بلغ ما أنزل الیک من ربّک فان لم تفعل فما بلّغت رسالته و الله یعصمک من النّاس»

«ای رسول آنچه از جانب پروردگارت بر تو نازل شده به گوش مردم برسان و اگر چنین نکنی رسالت او را ابلاغ نکرده ای و خداوند تو را از گزند مردمان حفظ خواهد کرد»

پیامبر به سرعت از حرکت باز ایستاد و در آن بیابان گرم و خشک دستور داد تا کسانی که جلوتر رفته اند بازگردند و آن هایی که عقب تر بودند به آن ها ملحق شوند. سپس اصحاب، منبری را از جهاز شترهای کاروان برای پیامبر فراهم کردند. پیامبر بر بالای آن منبر رفت و فرمود:

«ای مردم به زودی من از میان شما رخت بر می بندم… چه کسی بر مومنین در ارزیابی مصلحت ها و شناخت و تصرف در امور سزاوارتر است؟»

همه پاسخ دادند: «خدا و پیامبر داناترند».

رسول گرامی ادامه داد: «آیا من به شما از خودتان اولی و سزاوارتر نیستم؟»

و همه اصحاب یک صدا جواب دادند: «چنین است».

 

اعلام جانشینی امام علی(ع)

پیامبر (ص) در ادامه سخنانش فرمود:

«من دو چیز گرانبها در میان شما می گذارم؛ یکی ثقل اکبر که کتاب خداست و دیگری ثقل اصغر که اهل بیت من هستند. مردم، بر آنان پیشی نگیرید و از آنان عقب نمانید».

آن گاه دست علی (ع) را در دست گرفت و آن قدر بالا برد که همگان او را در کنار رسول خدا دیدند و شناختند.

سپس فرمود: «خداوند، مولای من و من مولای مؤمنان هستم و بر آنها از خودشان سزاوارترم. ای مردم هر کس که من مولا و رهبر اویم این علی هم مولا و رهبر اوست» پیامبر این جمله را سه بار تکرار کرد و چنین ادامه داد: «پروردگارا، دوستان علی را دوست بدار و دشمنان او را خوار. خدایا علی را محور حق قرار ده» و سپس فرمود: «لازم است حاضران این خبر را به غایبان برسانند».

آیه اکمال دین

هنوز اجتماع به حال خود باقی بود که بار دیگر جبرئیل بر پیامبر وارد شد و از جانب خداوند آیه ۳ سوره مائده که به نام آیه اکمال معروف است را بر پیامبر بازگو کرد:‌

«الْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکمُ الْإِسْلامَ دیناً»

«امروز دین تان را برایتان کامل نمودم و نعمت خود را بر شما به پایان رساندم و اسلام را به عنوان دین برایتان پسندیدم»

در این هنگام بزرگان صحابه به نزد امیرالمومنین آمدند و به ایشان تبریک گفتند. تاریخ نویسان تعداد افراد حاضر در واقعه غدیر خم را از ۱۰ هزار نفر تا ۱۲۰ هزار نفر ذکر کرده اند.

 

بله دیگه اینجوری شد که امام علی (ع) امام ما شدند و خدا به ما منت گذاشت و ما رو جزو شیعیان امام علی قرار داد. گیفت عید غدیر